Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych
Schronisko Bukowina

Schronisko Bukowina

Restauracja w Bukowienie Tatrzańskiej do 2021 roku związana była w formie franczyzy z Magdą Gessler. Wówczas nazywała się Schronisko Smaków. Obecnie jest to restauracja niezależna i nazywa się Schronisko Bukowina. Można tam skosztować również znakomitych miodów pitnych. Jak nam powiedziano - "są to miody sycone przez zaufanych współpracowników, według poufnych receptur". Czyli są to produkty oryginalne, regionalne. Miody są rozlewane do gustownych, krzepkich kamionek. Co dla nas najważniejsze, składniki są naturalne oraz nie ma w nich dodatku kwasku cytrynowego i siarki. Polecamy i będziemy w przyszłości chętnie kupować kolejne nastawy.

www.spizarnia.schroniskosmakow.pl

Dwójniak Malinowy

     

Dwójniak Malinowy
Miód o barwie naturalnego soku malinowego, naturalnie mętnawy, o zapachu wyrazistym, owocowym, naturalnym. Barwa malinowa złamana złocistością miodu. Smak na wstępie nieco szorstki, a zarazem słodki i winny za sprawą naturalnej maliny. Owocu maliny i miodu mu nie szczędzono! Wyborny jako schłodzony! Czuć te 16% alkoholu - miło trzewia rozgrzewa i krzepi. Grzany nabrał srogości i okazał się wybitnie owocowy, wówczas poczuć można pełnię smaku malinowego. Ten egzemplarz to była nowość, dopiero co weszła do sprzedaży więc miód winien poleżeć jeszcze i złagodnieć. Jest to jeden z najlepszych maliniaków na rynku pewnikiem! Doskonały zarówno zimny jak i grzany o znakomitej proporcji między owocem a miodem. Cieszą krzepkie, ciężkie, gustowne kamionki.

Trójniak Korzenny

     

Trójniak Korzenny
Miód o intensywnej, złocistej barwie słonecznej. Zapach ziołowy, chmielowy upojnie-intrygujący. Lekko anyżowa nuta w zapachu. W smaku miód to okrągły, słodki ale wyraźnie przełamany goryczką chmielową. Bardzo dobrze zbalansowany, o minimalnej winności. Mimo, że korzenny - nie jest ostry ale lekki i łagodny, idealnie pijalny. Schłodzony okazał się doskonały! Przypomina miody Piwowara. Wyraźnie ziołowy w kierunku wytrawnego. Absolutnie nie jest zbyt słodki - idealny dla osób nie przepadających za nadmierną słodkością. Kamionka krzepka, ciężka, gustowna dopełnia całości. Po pogrzaniu na pierwszy plan wyszły zioła, a słodycz odeszła na drugi plan. Gorący okazał się lepszy bo bardziej jeszcze ziołowy i bardziej winny. Wyborny miód kraftowy.