Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Miodosytnia Fiłkowscy - nowość

sobota, 26 kwietnia 2025

Czwórniakiem Leszy zaczynamy prezentację wyrobów jednej z najmłodszych miodosytni polskich - Miodosytni Fiłkowscy. Wielką zaletą tej wytworni jest stosowanie własnego surowca oraz to, że zdobywając rynek na pewno starają się na 100% aby zaoferować nam produkty najwyższej jakości po rozsądnej cenie. Jednak z ubolewaniem patrzyliśmy na etykiety na butelkach gdzie roi się od pogańskich bożków czyli demonów. Przypomina nam to podobne szokujące pomysły z Quantum Sati Mead. Tam były trupy, tu mamy demony i aż strach pomyśleć co będzie dalej... Stosując takie kontrowersyjne zabiegi marketingowe trzeba mieć świadomość, że zniechęca się na starcie znaczną część klienteli, która za diabłami czy trupami nie przepada. Wracając jednak do czwórniaka to okazał się całkiem dobry, acz specyficzny. Więcej szczegółów smakowych znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane >
Opis miodosytni pod zakładką Miodosytnia Fiłkowscy >

Porównanie maliniaków z Pasieki Jaros

sobota, 12 kwietnia 2025

Porównanie maliniaków standardowego i leżakowanego w beczce po burbonie publikujemy wprawdzie za późno, bo ten leżakowany w beczce został wyprzedany, jednak ci z Was, którzy go nie zakupili nie mają powodów do wielkiego płaczu, bo wedle naszych ocen - standardowy maliniak bardziej nam smakował. A dostępny jest w stałej ofercie. W przypadku miodów z sokiem malinowym - akcenty torfowo-ziemiste chyba jednak nie polepszają walorów smakowych. Pasowałaby zapewne beczka po jakimś winie, a może po rumie?

Szczegóły naszych wrażeń smakowych na temat Maliniaka w wersji „beczka” znajdziesz w zakładce Ostatnio dodane >
Opis standardowego maliniaka oczywiście w zakładce Pasieka Jaros >

Aby nasze degustacje kolejnych miodów limitowanych nie były spóźnione, postaramy się odkorkować kolejne nowości z Pasieki Jaros tuż po Świętach Wielkanocnych, a zapowiada się porównanie epickie, bo aż 5 pięciu różnych wersji miodu Koronnego, w tym jeden o nazwie Koronacyjny, właśnie udostępniony do sprzedaży, a będący edycją specjalną z okazji rocznicy koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego, która odbyła się równo 1000 lat temu.

Następna wiadomość tutaj ukaże się więc 26 kwietnia. Zapraszamy :)

Nawoja - trójniak wiśniowy z miodosytni stara barć

sobota, 5 kwietnia 2025

Zgodnie z zapowiedziamy dzisiaj prezentujemy drugi miód z tytułowej miodosytni - jest to trójniak owocowy o charakterze zbliżonym do wytrawnego. Zawiera tłoczony sok z wiśni, leżakował co najmniej 3 lata w dębowych beczkach. Jest starodawny i wytworny w smaku i nie przypominamy sobie drugiego podobnego doń wiśniaka. Pewnikiem zaliczyć go można do najlepszych miodów wiśniowych.

Szczegóły naszych wrażeń smakowych zobaczysz w zakładce Ostatnio dodane >
Opis miodosytni i linki do jej stron pod linkiem Miodosytnia Stara Barć >

Wspaniały dwójniak panieński z Miodosytni Stara Barć

sobota, 29 marca 2025

Ostatnio skosztowaliśmy dwa miody nieznanej nam dotąd Miodosytni Stara Barć, które wielce nas zachwyciły wybornym smakiem. Są to miody produkowane z surowca z ich własnej pasieki, bez żadnych sztucznych dodatków, wedle uczciwych zasad sztuki miodosytniczej. Leżakowane minimum 3 lata wyłącznie w beczkach dębowych. Cóż chcieć więcej ;)

Nasze wrażenia z degustacj dwójniaka Gotfryd w zakłade Ostatnio dodane >
Opis miodosytni w zakładce Miodosytnia Stara Barć >

Za tydzień podzielimy się opinią o walorach smakowych drugiego ich miodu - trójniaka Nawoja. Zapraszamy jak zawsze w każdą sobotę :)

sobota, 22 marca 2025

Podczas minionej degustacji odkorkowaliśmy dwa miody znamienitej miodosytni warmińskiej Zuli - Lupus i Malumo. Dzisiaj przybliżyć chcemy drugiego z nich - jabłkowego czwórniaka o nazwie Malumo. 
Szczegóły wrażeń smakowych w zakładce Ostatnio dodane >

Vikingernes Favorit - duński miód z pokrzywą

sobota, 15 marca 2025

Tym razem dzielimy się z Wami recenzją kolejnego miodu bardzo przez nas cenionej miodosytni duńskiej Tarp Bryggeri. Jest to miód z dodatkiem pokrzywy, co jest właściwie przez miodosytników niestosowane, a warto używać ten dodatek dla zdrowotności ale też z powodów smakowych, bo napar z pokrzywy daje interesujący posmak.

Więcej  o tym ciekawym miodzie znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane >

Czwórniak LUPUS z Miodosytni ZULI

sobota, 8 marca 2025

Dzisiaj przedstawiamy nasze opinie na temat znakomitego czwórniaka obozowego z Miodosytni Zuli. Trzeba zauważyć, że nie często zdarza się aby jakikolwiek czwórniak był dobry po podgrzaniu, a tu właśnie tak jest.

Więcej w zakładce Ostatnio dodane >

Miód duński Vibegaard Ribs Mjød

sobota, 1 marca 2025

Kontynuujemy prezentację bardzo dobrych miodów duńskiej miodosytni Tarp Bryggeri. Mieliśmy niezbyt pochlebne opinie o dawniej kosztowanych miodach duńskich ale ta miodosytnia bardzo nam smakowo odpowiada. Również jej filozofia używania jak najlepszych surowców oraz nie stosowania siarczynów cieszy. 

Więcej szczegółów na temat tego miodu znajdziesz w dziale Ostatnio dodane >


Tymczasem w kolejne soboty na przemian będziemy zamieszczać miody duńskie oraz kolejne dwa ze znakomitej miodosytni Zuli.
Zapraszamy

 

Miód ekstremalnie słodki - półtorak Grzańcowa Malina

sobota, 22 lutego 2025

Dziś przybliżymy wam miód, który chyba jest najsłodszy jaki kosztowaliśmy, bo dodano sok z malin do póltoraka. Miód ów pochodzi ze spółdzieni Apis. Naszym zdaniem maliny nie nadają się do półtoraków, gdyż powstaje coś na kształt likieru raczej. Owszem, do polania lodowego deseru na pewno będzie właściwy. Generalnie jest to typowy półtorak Apis, gdzie zastosowano zapewne jakiś zunifikowany wielokwiat i zagęszczony syrop owocowy, a naszym zdaniem rownież kwasek cytrynowy dla regulacji balansu słodycz-kwaskowatość.

Więcej na jego temat w zakładce Ostatnio dodane >

Dwójniak Wisniowy z Pasieki Jaros

sobota, 15 lutego 2025

Dzisiaj przyjrzyjrzyjmy się niebywałym walorom smakowym ostatniego miodu z projektu Trzy Korony - dwójniakowi z Pasieki Jaros. Co jest oczywiste - ten był najsłodszy, najbardziej krzepki i pożywny. Od dawna wiemy, że Pasieka Jaros ma w ofercie niebywale smakowity miód Wiśniak. Trudno nam dziś powiedzieć czy różnią się między sobą, bo Wiśniaka próbowaliśmy dawno temu ale z pewnością oba są najlepsze z najlepszych. Można chyba znowu stwierdzić, że dwójniak wiśniowy z Pasieki Jaros jest najlepszy w kategorii dwójniaków z sokiem wisniowym. Ale pewnikiem za wiele ich nie było, co czyni dwójniaka wiśniowego wielce oryginalnym. A przecież wiśnia to doskonały składnik do przełamywania nadmiernej słodyczy, zwłaszcza w miodach najsłodszych.
Szczegóły smakowe w zakładce Ostatnio dodane >

A tymczasem za tydzien (jak zawsze w sobotę), zaprezentujemy kolejny miód z jednej z najlepszych miodosytni polskich - Zuli