Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Vikingernes Favorit - duński miód z pokrzywą

sobota, 15 marca 2025

Tym razem dzielimy się z Wami recenzją kolejnego miodu bardzo przez nas cenionej miodosytni duńskiej Tarp Bryggeri. Jest to miód z dodatkiem pokrzywy, co jest właściwie przez miodosytników niestosowane, a warto używać ten dodatek dla zdrowotności ale też z powodów smakowych, bo napar z pokrzywy daje interesujący posmak.

Więcej  o tym ciekawym miodzie znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane >

Czwórniak LUPUS z Miodosytni ZULI

sobota, 8 marca 2025

Dzisiaj przedstawiamy nasze opinie na temat znakomitego czwórniaka obozowego z Miodosytni Zuli. Trzeba zauważyć, że nie często zdarza się aby jakikolwiek czwórniak był dobry po podgrzaniu, a tu właśnie tak jest.

Więcej w zakładce Ostatnio dodane >

Miód duński Vibegaard Ribs Mjød

sobota, 1 marca 2025

Kontynuujemy prezentację bardzo dobrych miodów duńskiej miodosytni Tarp Bryggeri. Mieliśmy niezbyt pochlebne opinie o dawniej kosztowanych miodach duńskich ale ta miodosytnia bardzo nam smakowo odpowiada. Również jej filozofia używania jak najlepszych surowców oraz nie stosowania siarczynów cieszy. 

Więcej szczegółów na temat tego miodu znajdziesz w dziale Ostatnio dodane >


Tymczasem w kolejne soboty na przemian będziemy zamieszczać miody duńskie oraz kolejne dwa ze znakomitej miodosytni Zuli.
Zapraszamy

 

Miód ekstremalnie słodki - półtorak Grzańcowa Malina

sobota, 22 lutego 2025

Dziś przybliżymy wam miód, który chyba jest najsłodszy jaki kosztowaliśmy, bo dodano sok z malin do póltoraka. Miód ów pochodzi ze spółdzieni Apis. Naszym zdaniem maliny nie nadają się do półtoraków, gdyż powstaje coś na kształt likieru raczej. Owszem, do polania lodowego deseru na pewno będzie właściwy. Generalnie jest to typowy półtorak Apis, gdzie zastosowano zapewne jakiś zunifikowany wielokwiat i zagęszczony syrop owocowy, a naszym zdaniem rownież kwasek cytrynowy dla regulacji balansu słodycz-kwaskowatość.

Więcej na jego temat w zakładce Ostatnio dodane >

Dwójniak Wisniowy z Pasieki Jaros

sobota, 15 lutego 2025

Dzisiaj przyjrzyjrzyjmy się niebywałym walorom smakowym ostatniego miodu z projektu Trzy Korony - dwójniakowi z Pasieki Jaros. Co jest oczywiste - ten był najsłodszy, najbardziej krzepki i pożywny. Od dawna wiemy, że Pasieka Jaros ma w ofercie niebywale smakowity miód Wiśniak. Trudno nam dziś powiedzieć czy różnią się między sobą, bo Wiśniaka próbowaliśmy dawno temu ale z pewnością oba są najlepsze z najlepszych. Można chyba znowu stwierdzić, że dwójniak wiśniowy z Pasieki Jaros jest najlepszy w kategorii dwójniaków z sokiem wisniowym. Ale pewnikiem za wiele ich nie było, co czyni dwójniaka wiśniowego wielce oryginalnym. A przecież wiśnia to doskonały składnik do przełamywania nadmiernej słodyczy, zwłaszcza w miodach najsłodszych.
Szczegóły smakowe w zakładce Ostatnio dodane >

A tymczasem za tydzien (jak zawsze w sobotę), zaprezentujemy kolejny miód z jednej z najlepszych miodosytni polskich - Zuli

Najlepszy miód z wędzoną śliwką - z miodosytni Na Miodowo

sobota, 8 lutego 2025

Dzisiaj prezentujemy trzeci i na razie ostatni miód z oferty jednej z najwybitniejszych na rynku miodosytni rzemieślniczej - Na Miodowo. Jest to miód z sokiem z wędzonych śliwek. Jesteśmy naprawdę miło zaskoczeni wszsytkimi ich miodami, gdyż są one zarówno wyśmienite w smaku jak i niebywale oryginalne. O ile nas pamięć nie myli to lepszego miodu śliwkowego nie piliśmy nigdy wcześniej.

Szczegóły smakowe w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody miodosytni Na Miodowo >

Trójniak wiśniowy z Miodosytni Ojrzynek

sobota, 1 lutego 2025

W ramach projektu Trzy Korony powstały jak wiemy trzy różne miody wiśniowe, a dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć walory trójniaka z Miodosytni Ojrzynek, który chyba najbardziej nam posmakował z tej trójki. Chociaż oczywiście wszystkie trzy są wyborne i różnice między nimi w kwestii lepszy/gorszy są naprawdę minimalne. Bardziej wynika to z faktu, że o ile w czwórniaku dominowała wiśniowa cierpkość, a w dwójniaku słodycz, to tutaj mamy absolutną równowagę tych dwóch przeciwieństw. I to jest główna zaleta. Szczegóły smakowe onego specjału poznamy klikając w zakładkę Ostatnio dodane >

W następną sobotę powrócimy do miodosytni "Na miodowo". Zapraszamy :)

Najlepszy miod z czarną porzeczką - Trójniak Cedyński

sobota, 25 stycznia 2025

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam drugi miód z Pasieki Miody Jana - trójniak Cedyński. Jest to miód owocowy z sokiem z czarnej porzeczki, czyli jest to jedno z najlepszych połączeń, gdyż porzeczka idealnie komponuje się z miodem. Wydaje się nam, że lepszego miodu z czarną porzeczką nie piliśmy dotąd, a szczegóły smakowe możecie poznać przechodząc do działu Ostatnio dodane >
Opis producenta znajdziesz po linkiem Pasieka Miody Jana >
W następną sobotę powrócimy do projektu Trzy Korony. Zapraszamy :)

Trójniak Złoty z miodosytni Na Miodowo

sobota, 18 stycznia 2025

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć walory smakowe kolejnego arcydzieła miodowego z modosytni Na Miodowo. Jest to jedyny (być może nawet na świecie) miód pitny, w którym pływają płatki prawdziwego złota, podobnie jak w słynnym likierze Goldwasser. Miód tak samo jak pozostałe zachwycił nas smakiem, a zwłaszcza niezrównaną gładkością i aromatem miodu rzepakowego. O szczegółach naszych wrażeń smakowych tego znakomitego trunku możecie przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >

Trzy Korony - znakomite miody wiśniowe

sobota, 11 stycznia 2025

Dzisiaj rozpoczynamy prezentację trzech znakomitych miodów pitnych z trzech znamienitych miodosytni, które to wespół zespół, pod przewodem Kings of Mead przystąpiły do ciekawego projektu wytworzenia trzech wiśniowych miodów pitnych, które łączy właśnie sok wiśniowy. Inicjatywa wspólnej pracy miodosytni Jaros, Ojrzynek i Augustowskiej, które przecież siłą rzeczy ze sobą konkurują, świadczy o prawdziwej wielkości ich właścicieli. Szacunek! 

Efekty owej współpracy są trzy miody wiśniowe - czwórniak, trójniak i dwójniak - odpowiednio z miodosytni Augustowskiej, Ojrzynek oraz Pasieki Jaros. Same już te nazwy gwarantują nam najwyższe walory smakowe i jakościowe i to potwierdzamy po degustacji. 

Rozpoczynamy prezentację od czwórniaka autorstwa Augustowskiej Miodosytni, któren chyba był największym wyzwaniem, bo trudno jest zrobić czwórniaka wiśniowego, tak aby cierpkość wiśni została zrównoważona przecież mniejszą zawartością miodu w miodzie. Jednak o dziwo się to udało i chyba można bez cienia przesady uznać, że jest to najlepszy czwórniak wiśniowy jaki powstał... ale chyba innego nie było - ten jest jedyny.
Szczegóły naszych wrażeń smakowych oraz opis tej zacnej inicjatywy zobaczycie klikając w link —> Trzy Korony

Tymczasem w następną sobotę powrócimy do równie oszałamiających smakowo miodów z jedenej z najmłodszych miodosytni na rynku - Na miodowo. Zapraszamy!