Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych
Krakowski Kredens

Krakowski Kredens

W ofercie Krakowskiego Kredensu znajdują się dwa miody, które dla tej firmy/marki wysyciła spółdzielnia Apis z Lublina. Jedynie dwójniak jest wart uwagi i można go podciągnąć pod produkt klasy premium, które jakoby sprzedaje ta marka. Niestety jak każdy miód pitny Apisu - zawierają siarczyny i kwasek cytrynowy, zaś surowiec (miód) pochodzi również z poza Polski.

www.krakowskikredens.pl

Dwójniak Arcyksięcia

     

Dwójniak Arcyksięcia
Arcysmaczny, łagodny, słodki, miód z miodu. Czemu tak mało?!? Człek rozkoszuje się miodem a jego tak mało! (kamionka 500ml). Jak widzimy na kontr etykiecie producentem miodu jest lubelska spółdzielnia pszczelarska Apis.

Trójniak Grzaniec Mieszczański

     

Trójniak Grzaniec Mieszczański
Na zimno jest nieszczególny, bo jakiś ostry. Barwę ma jasno słomkową, zapach ostrawy, korzenny, z nutą goździków i cynamonu, a może nawet i imbiru, jakby z dodatkiem skórki pomarańczy - czyli taki miodowy grzaniec. Smak dość płytki, niezbyt słodki, dość winny ale na finiszu mocno drażniący - korzenny. Typowy miód do grzania, a podejrzewamy, że to jest to samo co Grzaniec Polski Apisu. Bo dodajmy na koniec, że miód ów wysyciła Spółdzielnia Apis, a Krakowski Kredens sprzedaje go pod swą marką w zestawie dwóch flaszek - z miodem widocznym poniżej.

Trójniak Mieszczański

     

Trójniak Mieszczański
Miód sprzedawany pod marką Krakowski Kredens, wysycony przez Apis. Na zimno mniej ziołowaty, bardziej winny od wersji "Grzaniec Mieszczański". Na zimno podobnie jak poprzedni gorszy. Barwa średnio słomkowa. Po podgrzaniu wyraźnie zyskuje na walorach smakowych. Dość winny na początku, przechodzący w lekko ziołowy, z dość głębokim zakończeniem. Ostrawy. Miód dość standardowy jak na miody Apisu. Podejrzewamy, że to nie żadna nowość ale któryś z miodów ze stałej oferty Apisu - na przykład Stolnik. Tym bardziej, że na opakowaniu nie chwalą się, że trunek został wysycony specjalnie dla nich wedle jakiejś oryginalnej receptury.