Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych
Witold Cyranowicz

Witold Cyranowicz

Miodosytnik oraz wielki smakosz szukający oryginalnych smaków miodu i niebanalnych receptur, co gwarantuje nam, że dostaniemy coś czego nie są w stanie wytworzyć duże miodosytnie komercyjne. Działa w Parparach, koło Sztumu w województwie pomorskim. Nie jest łatwo zdybać od wytówrcy jego zacne trunki więc tym bardziej cieszymy się, że w tych trzech umoczyliśmy języki.

www.parpary.pl/

Dwójniak Bziak leśny

     

Dwójniak Bziak leśny
Miód o wyraźnym smaku owoców czarnego bzu, charakterystycznie cierpkawy ale również przebija wyraźny smak miodu. Tak ciemny, ze omal czarny. Bardzo dobry! Przypadnie do gustu zwłaszcza tym, którzy wolą miody mniej słodkie - bardziej orzeźwiające. Idealny więc jest po schłodzeniu na letnie biesiady "pod gruszą"

Trójniak Tarniniak trzyletni

     

Trójniak Tarniniak trzyletni
Bardzo dobry trójniak o wyraźnym posmaku cierpkawego owocu tarniny, a wręcz leciutko kwaskowaty, wyraźnie owocowy - zachowując swą miodowość. Jak i poprzednik doskonały po schłodzeniu, bardzo ale to bardzo nam smakował! W obu właśnie cieszy ta harmonia między smakiem owocu i miodu. Na koniec jeszcze dodam takową obserwacyję - wydaje się nam, że miody te zawartość alkoholu mają nieco wyższą niźli komercyjne, co później potwierdził Autor miodu.

Trójniak Czeremszak trzyletni

     

Trójniak Czeremszak trzyletni
jak nazwa wskazuje oparty na soku z owoców czeremchy. Miód ów należy do tych bardzo owocowych, w którym owoc króluje w smaku, zaś miód w zapachu. Zanotowaliśmy, że smak ma bardzo zdecydowany, silnie cierpki, po schłodzeniu rześki, wyraźnie czuć podwyższoną moc w stosunku do trójniaków komercyjnych. Generalnie polecamy go na lato schłodzony.