Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych
Apimed

Apimed

Słowacka firma rodzinna, stosująca miody z własnej pasieki do wyrobu miodów pitnych oraz od sprawdzonych dostawócw z całej Słowacji. Pordukują te trunki z pasją, zaczeli od hobby więc można być pewnym, że podchodzą do swego fachu z sercem, co zresztą czuć w doskonałych smakach miodów, które skosztowaliśmy z ich oferty. Polecamy!

www.apimed.sk

Trójniak Trnavská medovina z kvetového medu

Trójniak Trnavská medovina z kvetového medu
Egzemplarz świeży - z lutego, a pijemy pod koniec sierpnia. Barwa złocista, ostry zapach miodu i ziół ze specyficzną smakowitością. Znakomita kompozycja najpewniej wielu miodów kwiatowych i ziół oraz przypraw korzennych. Te ostatnie zdają się dodawać dominującego tonu całości smaku. Na początku czujemy bardzo słodkie i smakowite jabłko. Miód wybitny, o czym świadczą liczne nagrody. Po podgrzaniu zyskał zdecydowanie na intensywności. Srogi korzeń przyjemnie drażni nozdrza i gardziel. Chłodny jest lepszy niż podgrzany. Jeden z najbardziej korzennych miodów jakie piliśmy. Mocno wyczuwalne goździki, ewentualnie z domieszką imbiru, mniej wyczuwalny cynamon. Polecamy!

Trójniak Staroslovanská medovina tmavá

Trójniak Staroslovanská medovina tmavá
Barwa jasno-orzechowa, zapach dość intensywny. Charakterystyczny smak miody spadziowego. Szorsko ostry. Póki co - nie piliśmy miodu pitnego na miodzie spadziowym. Całkiem udany. Czujemy delikatny aromat runa leśnego. Jedynie delikatnie winnawy. Lekko nawet gorzkawy, a przy tym wciąż słodki. Po podgrzaniu zyskał na ostrości spadziowego posmaku. Lepszy jednak był chłodny, bo miał bogatszy bukiet smaków. Szorstki i cierpki. Miód bardzo ciekawy.

Trójniak Staroslovanská medovina svetlá

Trójniak Staroslovanská medovina svetlá
Jest to miód wielce oryginalny po powstały na bazie akacjowego - zdaje się, że nie ma takiego w żadnym z miodów, które piliśmy dotąd. Barwa jasno-słomkowa, zapach wyraźnie kwiatowy, złożony. Miód słodki, bardzo subtelny, wręcz aksamitny w smaku, nie wyczuwalna żadna gorycz ani ostrość. Lekko syropowaty. Po podgrzaniu wzmogła się słodycz i pełnia łagodności lecz na końcu czuć kwaskowatość, której nie było w schłodzonym. Po podgrzaniu wyczuwa się minimalną korzenność. Miód wybitny lecz najlepszy do picia na zimno - podobny nieco do lipowych.

Trójniak Slovenská medovina z lipového medu

Trójniak Slovenská medovina z lipového medu
Barwa jasno żółta, nieco ciemnawa nawet. Zapach wyjątkowo lipowy i kwiatowy, bardzo bujny i wyrazisty - taki jakby pyłku kwiatowego. Dość lepkawy, lejący się po ściankach. Smak na początku trochę słodki ale nie za bardzo, na końcu gorzki, jakby ciut za mało leżakował. Jednak bardzo lipowy. Generalnie ostrzejszy niż wiele lipowych które dotąd kosztowaliśmy. Po podgrzaniu o dziwo smak nie zmienił się diametralnie w stosunku do zimnego. Zyskał na winności ale nie stracił na tej goryczce lipowej. Po pogrzaniu zdradza w smaku jakieś piekące lekko przyprawy korzenne. Może goździk, może cynamon. Gorący zdradza obecność jałowca! Jest w nim jakaś pieprzna nuta. Po podgrzaniu ten - jak większość miodów - lepszy.