Weryfikacja wieku

Klikając TAK, oświadczam, że mam ukończone 18 lat
TAK
NIE
Miód Pitny - Recenzje miodów pitnych

Najlepszy miód z wędzoną śliwką - z miodosytni Na Miodowo

sobota, 8 lutego 2025

Dzisiaj prezentujemy trzeci i na razie ostatni miód z oferty jednej z najwybitniejszych na rynku miodosytni rzemieślniczej - Na Miodowo. Jest to miód z sokiem z wędzonych śliwek. Jesteśmy naprawdę miło zaskoczeni wszsytkimi ich miodami, gdyż są one zarówno wyśmienite w smaku jak i niebywale oryginalne. O ile nas pamięć nie myli to lepszego miodu śliwkowego nie piliśmy nigdy wcześniej.

Szczegóły smakowe w zakładce Ostatnio dodane >
Wszystkie miody miodosytni Na Miodowo >

Trójniak wiśniowy z Miodosytni Ojrzynek

sobota, 1 lutego 2025

W ramach projektu Trzy Korony powstały jak wiemy trzy różne miody wiśniowe, a dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć walory trójniaka z Miodosytni Ojrzynek, który chyba najbardziej nam posmakował z tej trójki. Chociaż oczywiście wszystkie trzy są wyborne i różnice między nimi w kwestii lepszy/gorszy są naprawdę minimalne. Bardziej wynika to z faktu, że o ile w czwórniaku dominowała wiśniowa cierpkość, a w dwójniaku słodycz, to tutaj mamy absolutną równowagę tych dwóch przeciwieństw. I to jest główna zaleta. Szczegóły smakowe onego specjału poznamy klikając w zakładkę Ostatnio dodane >

W następną sobotę powrócimy do miodosytni "Na miodowo". Zapraszamy :)

Najlepszy miod z czarną porzeczką - Trójniak Cedyński

sobota, 25 stycznia 2025

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam drugi miód z Pasieki Miody Jana - trójniak Cedyński. Jest to miód owocowy z sokiem z czarnej porzeczki, czyli jest to jedno z najlepszych połączeń, gdyż porzeczka idealnie komponuje się z miodem. Wydaje się nam, że lepszego miodu z czarną porzeczką nie piliśmy dotąd, a szczegóły smakowe możecie poznać przechodząc do działu Ostatnio dodane >
Opis producenta znajdziesz po linkiem Pasieka Miody Jana >
W następną sobotę powrócimy do projektu Trzy Korony. Zapraszamy :)

Trójniak Złoty z miodosytni Na Miodowo

sobota, 18 stycznia 2025

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przybliżyć walory smakowe kolejnego arcydzieła miodowego z modosytni Na Miodowo. Jest to jedyny (być może nawet na świecie) miód pitny, w którym pływają płatki prawdziwego złota, podobnie jak w słynnym likierze Goldwasser. Miód tak samo jak pozostałe zachwycił nas smakiem, a zwłaszcza niezrównaną gładkością i aromatem miodu rzepakowego. O szczegółach naszych wrażeń smakowych tego znakomitego trunku możecie przeczytać w zakładce Ostatnio dodane >

Trzy Korony - znakomite miody wiśniowe

sobota, 11 stycznia 2025

Dzisiaj rozpoczynamy prezentację trzech znakomitych miodów pitnych z trzech znamienitych miodosytni, które to wespół zespół, pod przewodem Kings of Mead przystąpiły do ciekawego projektu wytworzenia trzech wiśniowych miodów pitnych, które łączy właśnie sok wiśniowy. Inicjatywa wspólnej pracy miodosytni Jaros, Ojrzynek i Augustowskiej, które przecież siłą rzeczy ze sobą konkurują, świadczy o prawdziwej wielkości ich właścicieli. Szacunek! 

Efekty owej współpracy są trzy miody wiśniowe - czwórniak, trójniak i dwójniak - odpowiednio z miodosytni Augustowskiej, Ojrzynek oraz Pasieki Jaros. Same już te nazwy gwarantują nam najwyższe walory smakowe i jakościowe i to potwierdzamy po degustacji. 

Rozpoczynamy prezentację od czwórniaka autorstwa Augustowskiej Miodosytni, któren chyba był największym wyzwaniem, bo trudno jest zrobić czwórniaka wiśniowego, tak aby cierpkość wiśni została zrównoważona przecież mniejszą zawartością miodu w miodzie. Jednak o dziwo się to udało i chyba można bez cienia przesady uznać, że jest to najlepszy czwórniak wiśniowy jaki powstał... ale chyba innego nie było - ten jest jedyny.
Szczegóły naszych wrażeń smakowych oraz opis tej zacnej inicjatywy zobaczycie klikając w link —> Trzy Korony

Tymczasem w następną sobotę powrócimy do równie oszałamiających smakowo miodów z jedenej z najmłodszych miodosytni na rynku - Na miodowo. Zapraszamy!

 

Trójniak Czcibor - wyborny miód z Pasieki Miody Jana

sobota, 4 stycznia 2025

Dzisiaj prezentujemy pierwszy z wyśmienitych miodów Jana Olszańskiego - czyli Pasieki Miody Jana. Jest to miód owocowy z sokiem agrestowym, a są to dodatki rzadko stosowane mimo, że dają wysmienite efekty rówoważenia slodyczy owocową kwaskowatością. Ten miód nalezy do tych bez najmniejszych wad, a podkreślić tez trzeba że nie zaawiera siarczynów, czego również nie spotkamy u wielu nawet wybitnych producentów.
Wiele ciekawych i mało znanych faktów na temat pasieki i miodosytni pana Jana możecie znaleźć w zakładce Pasieka Miody Jana -->
Tam też znajdziecie opis walorów smakowych agrestowego trójniaka o nazwie Czcibor.

Tymczasem w następną sobotę podzielimy się wrażeniami smakowymi z degustacji pierwszego z trzech wybitnych miodów - efektów ciekawej współpracy trzech miodosytni pod zacnym przewodem Kings of Mead - czyli "Trzy Korony". Zapraszamy :)

Na Miodowo - trójniak No1

sobota, 28 grudnia 2024

Ostatnio udało się nam skosztować wszystkie trzy niesycone trójniaki powstałej w roku 2023 miodosytni "Na miodowo". Miodosytnia powstała niedawno ale tradycje pszelarskie tej rodzinnej firmy sięgają czterech pokoleń wstecz więc można być pewnym, iż są to najwyśzej klasy fachowcy i to poznaliśmy od razu kosztujac ich miody pitne. Trójniaki te zostały wytworzone na bazie miodów nektarowych, akacji, lipy i rzepaku. Zaskoczył i zachwycił nas jak to określiliśmy "oleisty" ich charakter, Nie znaczy to oczywiście że są z domieszką oleju ;) - ale że są tak niesłychanie gładkie. W owej gładkości nie mają sobie równych. Zwraca uwagę ich naturalny, wyborny smak - mamy poczucie, że pijemy miód o najwyższej jakości.

Szczegóły naszych wrażeń smakowych na temat trójniaka No1 znajdziecie w zakładce Ostatnio dodane --->
Więcej informacji o producencie znajdziecie w zakładce poświęconej Miodosytni Na Miodowo -->

W następne soboty bedziemy prezentować kolejne ich miody oraz (na przemian) trojniaki pana Jana Olszańskiego (Pasieka Miody Jana), której miody również należą do czołówki miodów pitnych jakie możemy zakupić.

Sensacyjne Odkrycie Sensoryczne ;)

sobota, 21 grudnia 2024

Czytajcie uważnie, bo nie będziemy powtarzać ;) Ostatnio podczas przedświątecznego wędzenia mięsiwa skosztowaliśmy nowości ze spółdzielni Apis i oniemieliśmy zaskoczeni, gdyż półtorak Zaklęty Książę okazał się być Półtorakiem 1932, który został wypuszczony z okazji 90 lecia istnienia Spółdzielni Apis - ale kosztuje 300 pln. A to oznacza, że jeśli nie zależy nam na ekskluzywnym opakowaniu tego miodu, to możemy go kupić znacznie taniej i do tego zachęcamy, gdyż jest to pewnikiem najlepszy miód pitny ze spółdzielni Apis. Uważamy to za słuszne posunięcie firmy, umożliwiające zakupienie tego miodu osobom, które raczej nie wydałoby takiej sumy za pół litra miodu pitnego, choćby nie wiem jak doskonałego. Nawet 200 pln jest już bowiem ceną zaporową, zwłaszcza za jedyne pół litra miodu. Najprawdopodobniej widoczny na stronie Spółdzielni Apis półtorak Sweet Grass jest również tym samm miodem. W jednym ze sklepów internetowych jest dostępny za jedyne 63 pln, co jest wielce atrakcyjną okazją.

Wszystkim wam -  zacni goście na naszej stronie - życzymy Błogosławionych Swiąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku :)

Na Miodowo - nowa jakościowa miodosytnia!

sobota, 14 grudnia 2024

Nie możemy się już doczekać aż otworzymy widoczne na zdjęciu flasze, pochodzące z założonej niedawno (w roku 2023), miodosytni Na Miodowo. Takie rodzinne firmy, oparte na produkcji miodu we własnej pasiece, oferują nam najwyższej jakości miód do smarowania na chlebek jak i miód pitny. Pasieki z tradycjami rodzinnymi mają też taką niebywałą zaletę, że tam jakość jest priorytetem, również ze względu na to, że pracownik jest jednocześnie właścicielem. Więc firma jest jego oczkiem w głowie. Takie miodosytnie cenimy najwyżej i nigdy się na miodach rzemieślniczych nie zawiedliśmy, poza dwoma jedynie wyjątkami. Taką chyba najważniejszą sprawą jest surowiec czyli miód. Wiadomo, że jest drogi więc przy dużej produkcji nie jest możliwe pozyskanie go w dużych ilościach i w najwyższej jakości jednocześnie. Nie wspominając już o fałszowaniu oraz wynalazkach miodo podobnych. Ale małe pasieki i rzemieślnicze miodosytnie właśnie taki surowiec mają - swój sprawdzony, prawdziwy miód. Więc jeśli zależy nam na najlepszym miodzie, to szukajmy miodosytni, które używają własnego surowca albo z pewnych źródeł. I tym właśnie szczycą się małe miodosytnie, które są jednocześnie pasiekami, tak jak w przypadku Miodosytni Na Miodowo.
Powyższe miody skosztujemy prawdopodobnie tuż po Świętach Bożego Narodzenia, a tymczasem polecamy ich stronę, gdzie można zakupić ich wyroby —> Na miodowo

Miody Jana - pasieka

sobota, 7 grudnia 2024

Najlepsze miody oraz miody pitne powstają w małych rzemieślniczych pasiekach, gdzie używa się do sycenia własnego, wysokiej jakości surowca i wody. Mamy wówczas pewność, że kupujemy rzeczywiście miód - do tego z wiadomego, lokalnego terenu ekologicznego, a nie zza siedmiu mórz i oceanów, który może być tylko wyrobem miodopodobnym na dodatek. Taką pasieką, gdzie wytwarzany jest również miód pitny jest rodzinna firma Miody Jana, Ich miody zdobyły już uznanie, a my spróbujemy przybliżyć wam ich smaki być może tuż po Świętach. Tymczasem warto zajrzeć na ich stronę.

miodyjana.pl